وی افزود: همان گونه که وظیفۀ دانشگاه پرورش نخبگان، افراد لایق و ارائه راهکارهای مناسب جهت برطرف کردن مشکلات مردم و کشور است، صداوسیما نیز می‌تواند با جلب اعتماد و رضایت مردم، در این زمینه اقدام کند.

این مرجع تقلید با برشمردن تفاوت‌های صداوسیمای اسلامی با رسانه‌های غربی، گفت: غربی‌ها در پخش برنامه های خود مقید نیستند، اما صداوسیمای اسلامی باید به گونه‌ای باشد که عمق وجودی اسلام در تمام برنامه‌هایش، حتی در برنامه‌های طنز احساس شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی، تربیت‌محور بودن را از دیگر تفاوت‌های صداوسیمای اسلامی با رسانه‌های ‌غربی دانست و افزود: باید در تمام برنامه‌های صداوسیما، محور تربیت باشد، نه کسب رضایت بی قید و شرط.

وی با اشاره به اینکه صداوسیما نباید تنها به دنبال درآمدزایی باشد، افزود: پخش آگهی‌های نامناسب و نیمه مبتذل بخاطر درآمد درست نیست و باید جنبۀ فرهنگی در پخش آگهی‌ها رعایت شود.

این مرجع تقلید در ادامه به ضرورت ارتباط میان صداوسیما و حوزه های علمیه اشاره کرد و افزود: صداوسیما باید از حوزه های علمیه و طلاب جوان و مستعد در تولید محتوا و برنامه‌های خود استفاده کند، البته مقصود از جوان، فکر جوانی، روح جوانی و فعالیت جوان است.

آیت‌الله مکارم شیرازی، مسئولیت در صداوسیما را بسیار خطیر و مهم دانست و گفت: جنگ، جنگ رسانه‌هاست، لذا باید شما تحولی چشمگیر در صداوسیما ایجاد کنید.

این مرجع تقلید همچنین، تقویت و افزایش سطح کیفی برنامه‌های رادیو معارف را ضروری دانست و تأکید کرد: جمع میان سلیقه‌های متفاوت ضمن رعایت تمام اصول اخلاقی نشانۀ خطیر بودن وظیفۀ صداوسیماست.

گفتنی است در ابتدای این دیدار، پیمان جبلی گزارشی از فعالیت های صداوسیما ارائه کرد.