به گزارش سایت خبری دورشهر قم- حسن صبوری اظهار داشت: طرح مسکن اقدام ملی با هدف خانه‌دار کردن اقشار مختلف و نیازمند مسکن کشور از حدود ۲ سال گذشته به‌اجرا گذاشته شد.
وی افزود: سهم قم در مرحله نخست ثبت نام چهار هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی است که از این تعداد چهار هزار واحد به‌شهر قم و مابقی نیز به‌شهرهای دیگر استان اختصاص داشت.
صبوری افزود: از تعداد چهار هزار واحد مسکونی، ۲ هزار و ۵۰۰ واحد توسط بنیاد مسکن درقالب طرح‌های موسوم به‌زیتون احداث می‌شود.
وی گفت: در زیتون شش ۱۸۰ واحد، زیتون هفت و هشت ۹۶ واحد، زیتون نه و ده ۲۵۶ واحد، محله ۱۰ یا اراضی ۱۷ هکتاری هزار واحد و اراضی ۲۲ هکتاری نیز بیش از ۷۰۰ واحد مسکونی با کیفیت و مقاوم توسط اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تولید و احداث خواهد شد.
مدیرکل شهرسازی قم درادامه گفت: هر یک از این طرح‌ها به‌مرور و به‌تناوب به‌طرح مسکن ملی ملحق شدند که سطوح مختلف پیشرفت فیزیکی گویای این مطلب است.
صبوری یادآور شد: طولانی شدن پروسه تغییر کاربری اراضی ۲۲ هکتاری به‌مسکونی و تایید شورای‌عالی شهرسازی و معماری کشور و انجام اقدام‌هایی مانند تهیه نقشه و گرفتن پروانه ساختمانی منجر به‌زمان‌بر شدن شروع این طرح شد
وی بیان داشت: از امروز عملیات آماده‌سازی این اراضی با تلاش مضاعف بنیاد مسکن استان آغاز شده‌است و امیدواریم بعد از حدود سه ماه، عملیات ساخت نیز شروع شود.
وی درخصوص آخرین وضعیت تسهیلات بانکی طرح مسکن ملی استان نیز یادآور شد: افزایش میزان تسهیلات بانکی از یک میلیارد ریال به ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال درشورای پول و اعتبار کشور تصویب شده‌است و به‌محض ابلاغ به‌استان‌ها به‌طور قطع درنحوه پرداخت‌ها و قراردادها تغییرهایی ایجاد خواهد کرد.
مدیرکل شهرسازی قم بیان کرد: از آن جا که بخشی از عملیات ساخت دراین طرح با آورده متقاضیان و مشارکت آن‌ها انجام می‌شود به‌عموم متقاضیان توصیه می شود بدون توجه به‌شایعه‌ها برای واریز به‌موقع آورده خود اقدام نمایند.