به گزارش سایت خبری دورشهر قم ، حجت‌الاسلام محسن آمره در گفت‌وگویی با اشاره به نزدیک بودن سالروز ورود حضرت معصومه سلام الله علیها به شهر مقدس قم در ۲۳ ربیع الأول، از نقاشی صحنه ورود این حضرت به قم توسط حسن روح‌الأمینی از نقاشان برجسته کشور خبر داد.

وی افزود: استاد روح‌الأمینی با حضور در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها اقدام به تصویرگری این صحنه بر اساس واقعیات تاریخی کرده است و در پایان این نقاشی به موزه آستان مقدس بانوی کرامت اهدا خواهد شد تا در معرض دید عموم مردم قرار گیرد.

مدیر روابط عمومی و تبلیغات آستان مقدس بانوی کرامت گفت: تولید این اثر هنری با مشارکت حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها و هیئت هنری جامعه ایمانی مشعر در روز ۲۵ مهرماه ۱۴۰۰ در رواق شاه عباسی حرم مطهر بانوی کرامت انجام شده است.

وی ادامه داد: روح الأمین، نقاشی است که هنر خود را در راستای خدمت به اهل بیت(ع) و انقلاب اسلامی به کار گرفته و آثاری از جمله واقعه مسجد گوهر شاد، تابلو علقمه و اصحاب آخرالزمانی اباعبدالله(ع) را به تصویر کشیده است.

آمره تصریح کرد: تولید نقاشی صحنه ورود حضرت معصومه سلام الله علیها به قم بنا بر خواسته و علاقه خود استاد روح‌الأمین بوده و حرم مطهر نیز از این کار هنری استقبال و امکان حضور در حرم مطهر و اجرای نقاشی در حرم مطهر را فراهم کرد.