وی همچنین با اشاره به رسالت‌های فرهنگی و اجتماعی سازمان صداوسیما، خواستار توجه هرچه بیشتر برنامه‌های این سازمان به انعکاس مشکلات مردم و دغدغه‌های آنان به ویژه در بخش معیشت و اقتصاد شدند.

این مرجع تقلید ادامه داد: فرهنگِ دین به ما می گوید همین زنجیری که در روز عاشورای حسینی(ع) وسیله عزاداری است باید از روز یازدهم وسیله بستن دست دزدان و متخلفان باشد. این‌چنین فرهنگی باید بوسیله صداوسیما اشاعه یابد.

آیت‌الله جوادی آملی تأکید کرد: نباید انتظار داشت با چند برنامه طنز، جامعه شاداب و بانشاط شود، باید بدانیم جامعه گرسنه با برنامه طنز شاداب نمی‌شود، گرچه وجود این برنامه ها مانعی ندارد لکن اگر مشکلات اساسی مردم برطرف شود قطعاً امید و نشاط به جامعه باز خواهد گشت.

وی افزود: باید مردم را با عمل، امیدوار کنید نه با حرف، حرف بی عمل نتیجه‌ای جز ناامیدی جامعه در پی ندارد، هرگز بدون تفکر، کاری را شروع نکنید و همواره خود را امانت‌دار مردم بدانید.

این مرجع تقلید همچنین با اشاره به ایثارگری و خون‌های پاک شهدا برای حفظ اسلام و کشور، خاطرنشان کرد: وظیفه داریم در راه شهدا باشیم و آنها از ما چنین انتظار و طلبی دارند.

در ابتدای این دیدار پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما در سخنانی به بیان کلیاتی از برنامه ها و رویکردهای جدید سازمان صدا و سیما پرداخت.