به گزارش سایت خبری دورشهر قم به نقل از شهر۲۰،احمد فتحی مسئول هیئت دخیل العباس امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران از برگزاری حرکت کاروان نمادین اسرای کربلا در قم خبر داد و گفت: این کاروان روز پنج‌شنبه ۴ شهریور از ساعت ۱۳ بعد از اقامه نماز ظهر از نبش خیابان تولیددارو در میدان امام به سمت حرم حضرت معصومه(س) حرکت می‌کند.

وی با اشاره به حضور دو هزار هنرور در کاروان نمادین اسرای کربلا، گفت: هنروران سینما، تئاتر و تلویزیون از اصفهان، کازرون شیراز، کاشان، نوش آباد، تهران، ساوه و قزوین در این کاروان نقش‌آفرینی می‌کنند.

احمد فتحی مسئول هیئت دخیل العباس

مسئول هیئت دخیل العباس تصریح کرد: در حاشیه این مراسم از رضا رویگری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون برای بازی نقش «کیان» در سریال ماندگار مختارنامه تجلیل خواهد شد.

فتحی با اشاره به سابقه چهل ساله تشکیل هیئت دخیل العباس، گفت: این هیئت چهل سال قبل در کوچه ششم خیابان تولیددارو شکل گرفت و ۲۰ سال است که حرکت کاروان اسرای کربلا در قم اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه بودجه برگزاری این مراسم به صورت مردمی تأمین می شود و این هیئت وابستگی به نهادی ندارد، افزود: باید دست به دست دهیم تا حرکت کاروان نمادین اسرای کربلا به ثبت ملی برسد.

مسئول هیئت دخیل العباس همچنین بر لزوم تلاش برای رعایت فاصله‌گذاری و پروتکل‌های بهداشتی تأکید کرد و گفت: ۵ هزار ماسک تهیه دیده شده و از تمامی عزاداران حسینی خواهش می‌کنیم حتماً با ماسک در مراسم حضور پیدا کنند.

فتحی افزود: امسال کاروان نمادین اسرای کربلا متشکل از دوازده قافله، ۸۰ نفر شتر و ۶۰ رأس اسب است.

وی همچنین به حضور مداحان اهل‌بیت(ع) برای روضه‌خوانی در مسیر حرکت کاروان نمادین اسرای کربلا اشاره کرد و گفت: سید رضا تحویلدار، سید علی فانی، محمد خوشرو، محمد خرسندی و حسین عینی‌فر در طول مسیر مدیحه‌سرایی خواهند کرد.  

مسئول هیئت دخیل العباس همچنین از تهیه و توزیع ۱۰ هزار پرس غذا پیش از آغاز حرکت کاروان نمادین اسرای کربلا خبر داد.