به گزارش سایت خبری دورشهر قم- ابوالقاسم مقیمی از افتتاح خانه موزه شهیدان زین‌الدین خبر داد و اظهار کرد: برای اجرای این طرح پنج میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان هزینه شده است که ۵۸۰ میلیون تومان آن در زمینه تولید محتوا و تعمیرات بناها و ۲۰۰ میلیون تومان  نیز توسط منطقه هفت صرف محوطه‌سازی شده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری ورزشی شهرداری قم با بیان اینکه خانه موزه شهیدان زین‌الدین در کوچه ۲۸ خیابان شهدا واقع‌شده است، گفت: این مکان فرهنگی در وسعتی به مساحت ۲۴۰ مترمربع ساخته‌شده و پنج میلیارد تومان صرف هزینه تملک شده است.

به گفته وی، از اهداف کلان این پروژه می‌توان به ایجاد نخستین خانه موزه رسمی شهر قم، ایجاد یک مرکز فرهنگی در مرکز شهر، ایجاد مرکز تولیدات فرهنگی درگستره تاریخ شفاهی قم با موضوع‌های انقلاب اسلامی و مرکز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد.

مقیمی تصریح کرد: ایجاد مقصد گردشگری تورهای ایثار و شهادت و کاروان راهیان نور، معرفی مفاخر شهید، ارتقاء سطح هویت شهروندی و احساس تعلق به شهر، الگوسازی برای پیوند جوانان و شهدا و همچنین ایجاد پایگاه فرهنگی ملی و بین‌المللی از دیگر اهداف افتتاح خانه موزه شهیدان زین‌الدین به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه از دیگر ویژگی‌های بارز این پروژه می‌توان به معرفی شاخص‌ترین شهدای هشت سال دفاع مقدس قم، تولید نخستین محصول محتوایی جامع ایجادشده پیرامون شهید زین‌الدین اشاره کرد، یادآور شد: ارائه تمام مستندات و مفاهیم و المان‌ها به سه زبان، معرفی تمام شهدای استان، تولید المان‌های فاخر هنری و  الگوسازی خانه موزه‌ها برای شهرداری در شهر قم از دیگر ویژگی‌های این پروژه به شمار می‌رود.